» » Стяжка з пінопласту: як зробити підлогу з утеплювачем?

Стяжка з пінопласту: як зробити підлогу з утеплювачем?

Якісне утеплення будинку безпосередньо залежить від пристрою його нижньої частини. Правильне технічне рішення фундаменту і вірно обрані теплоізоляційні матеріали для підлоги максимально скорочують втрати тепла і допомагають підтримувати температуру на необхідному рівні. Тема заощадження енергоресурсів є особливо актуальною для приватних будинків і квартир, розташованих на першому поверсі. Як показує практика, добре утеплює підлогу виконання стяжки по пінопласту. Крім теплоізоляційних властивостей таке покриття має і відмінні звукоізоляційні характеристики.

Схема стяжки з пінопластом.

Основні властивості стяжки

Будівництво бетонної підлоги з використанням пінопласту або іншого утеплювача називається плаваючою стяжкою.

Основною відмінністю від традиційного способу заливки підлоги є наявність розділяє шару у вигляді гідроізоляції між фундаментом і стяжкою, що не дозволяє створити жорстку конструкцію.

Тому стяжка як би плаває на пінопласт. Необхідність в такому будівництві виникає при значних температурних перепадах в підлозі, які можуть деформувати стяжку.

Бетонна підлога подібного типу являє собою листковий пиріг, оскільки складається з наступних шарів:

 • 1 шар - компенсаційне покриття. (Якщо необхідно);
 • 2 шар - гідроізоляція;
 • 3 шар - стяжка;
 • 4 шар - пінопласт;
 • 6 шар - армована сітка;
 • 7 шар - стяжка.

Роботи починають з вирівнювання поверхні (якщо це необхідно). Далі влаштовують гідроізоляцію, яка стане на заваді скупченню вологи між підставою і утеплювачем. На наступному етапі будівництва вистилають пінопласт необхідної товщини з обов'язковим запінення стиків. Вся конструкція покривається армуючої сіткою і заливається цементним стягуванням. Розберемо детальніше технологію пристрою стяжки з пінопластом.

Підготовчий етап

Схема стяжки з армуючою сіткою.

Безпосередньо перед початком робіт необхідно визначитися з матеріалами і інструментами, які будуть потрібні:

Інструменти:

 • ємність для замішування розчину;
 • дриль і насадка для замішування розчину;
 • рівень;
 • кельму;
 • шпатель;
 • правило.

матеріали:

 • цемент;
 • пісок;
 • вода;
 • гідроізоляційна плівка;
 • пінопласт;
 • армована сітка.

Перш за все, необхідно визначитися, який потрібен пінопласт під стяжку. Даний утеплювач вважається самим практичним і дешевим матеріалом на сьогоднішній день. До того ж не піддається горінню і вогкості. При обробці пінопласту особливих труднощів не виникає, оскільки він досить легко ріжеться навіть звичайним ножем. Під стяжку товщина пінопласту не повинна перевищувати 50 мм і мати щільність 35. Такі технічні характеристики дозволяють витримувати навантаження до 14 т. Цього буде цілком достатньо для житлових об'єктів, навіть якщо врахувати, що при експлуатації підлоги пінопласт може деформуватися на 10%.

Схема бетонної підлоги по гравію.

Як гідроізоляційний шару використовується руберойд, спеціальний захисний бар'єр, настилають за допомогою бітумної мастики або щільна поліетиленова плівка. Який вибрати матеріал - в даному випадку все буде залежати від бажання і можливостей замовника.

Не менш важливим є процес приготування розчину для заливки. Для цього 1 частину цементу змішують з 3 частинами піску і ретельно перемішують. Після чого поступово в суміш додають воду, доводячи склад до консистенції штукатурного розчину. Щоб прискорити процес замішування і уникнути утворення грудок в суміші використовують дриль зі спеціальною насадкою.

Виконання стяжки з пінопластом

Підготовка підстави під пінопласт

Щоб зробити стяжку на грунті, поверхня повинна бути вирівняна. А якщо грунт пухкий, її потрібно ущільнити. Далі підставу засипається шаром гравію або щебеню 10 см і утрамбовується. Зверху викладають такої ж товщини шар піску і спресовують.

Для виконання стяжки на бетонній плиті досить буде поверхню очистити від сміття і пилу, закрити наявні щілини і нерівності плитковим клеєм. Якщо плита перекриття покладена не зовсім рівно, поверхня можна вирівняти шаром піску або підсипати пінопласту крихти. У всіх випадках перед монтажем гідроізоляційного шару поверхню перевіряється рівнем. Після чого вистилають гідроізоляцію.

Схема гідроізоляції підлоги.

Щоб готовий підлога була рівною, знадобиться зробити розмітку на стінах. Використовуючи водяний рівень в кутах і на стінах нанести розмітки по межі бажаної висоти статі. Потім за допомогою відфутболювальні шнура і рейки все мітки з'єднати в одну лінію. Такий орієнтир під час заливки розчину не дозволить вийти за межі розмітки.

Далі викладаємо шар гідроізоляції, так зване «корито». Воно має бути суцільним і заходити на стіни кімнати. При цьому краю матеріалу знаходяться трохи вище рівня майбутньої стяжки. Якщо немає можливості зробити гідроізоляційний шар цільним, тоді шматки матеріалу склеюються будівельним скотчем. Зверху готова поверхня заливається цементним розчином товщиною близько 4 см.

Укладання пінопласту і заливка його стяжкою

Пінопласт укладати на розчин відразу ж після заливки на поверхню, починаючи від дальньої стіни і рухаючись у напрямку до дверей. Плити укладаються на перший шар стяжки в шаховому порядку і фіксуються за допомогою рук вібруючими рухами. Стики проклеюються будівельним скотчем, щоб не потрапив розчин. Протягом декількох днів шар повинен добре просохнути, тому будь-які роботи на поверхні припиняються.

https://www.youtube.com/watch?v=jVFwLWioYxA

Після того як пінопласт щільно зафіксований до підлоги, укладаємо металеву сітку для армування, що має осередки розміром 10Х10. Необхідно врахувати, що вона не повинна лежати на утеплювачі, так як це знизить її функціональне призначення. Для цього можна під неї на пінопласт встановити спеціальні пластикові підпори, після чого поверхню можна заливати стяжкою. Щоб рівномірно розподілити розчин по поверхні підлоги, необхідно встановити маяки. Відстань між ними не повинно перевищувати довжини правила, розміщувати їх можна в довільному порядку.

Свіжоприготовлену суміш укладаємо на пінопласт і сітку. Робота ведеться, починаючи від дверей і просуваючись по свіжонасипаному суміші в глибину кімнати. Після того як армована сітка буде повністю втоплена в розчині, його необхідно добре ущільнити утоптуванням. Закінчити стяжку можна 2-ма способами. Перший - це вирівняти підлогу по маяках, а другий - на маяки надіти профілі для гіпсокартону і по ним правилом вирівнювати поверхню. Товщина цементного шару, покладеного на пінопласт, повинна бути близько 8 см.

Через 3 доби по стягуванню вже можна ходити, а через 8 навіть продовжити ремонт в приміщенні. Повне висихання поверхні досягається через 28 днів. Протягом періоду сушки не допускається пересихання стяжки, тому періодично її необхідно зволожувати водою.

https://www.youtube.com/watch?v=Jtw7-0XAyQo

Дуже часто можна почути скарги на розтріскування цементної поверхні. Такі випадки можуть виникати при порушенні технологічного процесу. Однією з подібних помилок може бути ігнорування етапу нарізки усадочних швів. Особливо це стосується приміщень великої площі. Нарізка швів проводиться через 12 годин після заливки підлоги розчином спеціальним інструментом на глибину не менше ніж 1/3 від товщини стяжки.